Ahududunun Faydaları

Ahududu meyvesi frambuaz olarak da bilinmektedir. Çok güçlü bir aktioksidandır. Ekşimsi bir tatlılığı olan ahududu özellikle ruhsal hastalıklarda çok etkilidir. İçeriğinde bulunan oldukça etkili bileşimler sayesinde insan organizmasına bir çok faydası vardır.

Ahududu güzellik için birebirdir. Cilt ve saç bakımınız için vücudunuza gerekli olan kolajen ihtiyacını, düzenli ahududu tüketerek karşılayabilirsiniz. Kadınların adet periyodlarının düzenlenmesi ve o dönemlerdeki sıkıntılarını gidermeye yardımcı olur. Kadınların yaşadığı duygusal dalgalanmalara iyi gelmektedir. Onları stresten korur. Ayrıca ahududu rahim duvarını güçlendirdiği için, varsa eğer iltihabı vücut adet kanaması ile dışarı atar.

Bakteri ve virüslerden koruyan ahududu, bağışıklık sistemini güçlendirir. Yemek borusundan başlayarak mide ve bağırsağa kadar tüm sindirim sisteminde metabolizmanın sağlıklı işlemesini sağlar.

Omega 3 bakımından zengin bir meyvedir. Saç ve tırnak yapısında yarattığı etkiler hemen fark ettiğinden, nasıl iyi geldiği anında hissedilmektedir. Ahududu beynin diğer organlarla iletimine etki eder, hafızayı güçlendirici özelliği vardır. Ahududuyu düzenli olarak tüketmek istediğinizde meyve olarak yiyebileceğiniz gib, özellikle yaz dönemlerinde enfes lezzette içecekler hazırlayıp o şekilde de tüketebilirsiniz.

Egebonbon olarak; müşterilerinize ve konuklarınıza gönül rahatlığıyla ikram edeceğiniz, ağızda nefis bir tat bırakan ahududulu şeker üretiyoruz.

Reklamınızı yapacağınız baskılı bonbon şekerleriniz için ahududulu şeker seçeneğimizi değerlendirebilirsiniz.