Karanfilin Faydaları

Karanfil, keskin ve hoş kokusuyla tüm dünyada kullanılan Endonezya kökenli bir bitkidir. Odunsu bir yapısı vardır. Ağız kokusunu gideren ve sağlık için çok faydalı olan karanfil dünya mutfaklarında baharat olarak severek kullanılmaktadır.

Antiseptik özelliği olan karanfil mikropları öldürür. Ağrıyı dindirmeye yardımcı olur. Sarımsak, soğan ve sigaradan kaynaklı ortaya çıkan ağız kokularına karşı en güçlü doğal çözümdür. Diş ağrıları ve ağız kokusuna iyi geldiğinden diş hekimleri tarafından tercih edilir. Karanfilin lifli yapısı olduğundan; gaz söktürücü, şişkinliği gideren ve hazmı kolaylaştıran bir etkisi vardır.

Bedensel ve zihinsel yorgunluğu gideren karanfil uyarıcı bir baharattır. Gün boyu enerjik hissettirir. İçinde bolca bulunan Omega 3 yağ asitleri kalbi ve hafızayı güçlendirerek bizi rahatlatır. Bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıktan korumasının yanı sıra; balgam söktürücü, öksürüğü kesme, cinsel isteği arttırma, mide bulantısını ve kusmayı önleme, ateşi düşürme ve ishali kesme gibi birçok faydalı özelliği bulunmaktadır. Antioksidan özelliği sayesinde ise stres, kaygı gibi negatif duyguların üstesinden gelme konusunda destek sağlar. Depresif ruh halinden çıkartır.

Egebonbon olarak; müşterilerinize ve konuklarınıza gönül rahatlığıyla ikram edeceğiniz, ağız kokusuna çözüm önerimiz olan karanfilli şeker üretiyoruz.

Reklamınızı yapacağınız baskılı bonbon şekerleriniz için karanfilli şeker seçeneğimizi değerlendirebilirsiniz.