Çileğin Faydaları

Çilek rengi ve kokusuyla insanı adeta büyüleyen oldukça sevilen bir meyvedir. İçinde bulunduğu fosfor ve demir onu oldukça önemli bir yere taşımaktadır. Ancak yaz aylarında tüketilmesi bu kadar sevilen çileğin faydaları bu kadarla kalmaz.

Zengin vitamin içeriği sayesinde vücudu güçlendirdiği gibi, damar tıkanıklığını önleyen bir özelliği vardır. Aynı zamanda kolestrolü düşürür. Harika bir antioksidandır. Dolayısıyla bağışıklık sistemine büyük bir katkı sağlar. Günümüzün yaygın olan hastalığı kansere çok iyi gelmektedir. Çilek tümörlü hücrenin oluşmasını engellemektedir.

Çilek sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Kanı temizlediği gibi, vücudu zararlı maddelerden korur. Diş etlerine ve ağız kokusuna iyi gelir. Tansiyon ve ateş düşürücü özellikleri de vardır. Strese iyi gelmesi sebebiyle çilek tükettiğinizde kendinizi iyi hissedersiniz. Çileğin aynı zamanda cildi güzelleştiren bir etkisi vardır.

Meyve olarak tüketimi yaygın olduğu gibi tatlılarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Süt ve yoğurtla birleştirerek çileği tüketim şeklinizi zenginleştirebilirsiniz. Çok tüketildiğinde alerjik reaksiyonlara sebep olacağı unutulmamalıdır.

Egebonbon olarak; müşterilerinize ve konuklarınıza gönül rahatlığıyla ikram edeceğiniz, ağızda nefis bir tat bırakan çilekli şeker üretiyoruz.

Reklamınızı yapacağınız baskılı bonbon şekerleriniz için çilekli şeker seçeneğimizi değerlendirebilirsiniz.