Limonun Faydaları

Kokusuyla insanı büyüleyen limon oldukça faydaları olan bir ağaç bitkisidir. Özellikle Antalya’nın Kaş bölgesinde bolca yetişen limon, yetiştiği bahçelerde limon dolu dalları ile doğaya renk katan bir görüntü sunmaktadır. Limonun sağlığa faydaları çok eskiden beri bilinmektedir. Posası ile yenildiği gibi limonun kabuğu da pek çok tarifte kullanılmaktadır. Yalnız en sık kullanım şekli limon suyudur.

Limon pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden yaz kış bolca tüketilmesi önerilmektedir. Salatalarda sıkça kullanılmaktadır. Salatalarımızın sofralarımızdan eksik olmadığını düşünürsek bu durum düzenli tüketim sağlar.

Saç ve cilt bakımında dış etken olarak da kullanılan limon aynı zamanda tansiyonu düşürmeye, solunum sorunlarını gidermeye yarar. Özellikle boğaz enfeksiyonlarını tedavi eder. Diyet yapanlara güne başlarken limonlu su tüketmelerini tavsiye ediyoruz. Böyle bir başlangıç ile; enerjinizi dolu dolu yaşayacağınız bir gün geçireceğiniz gibi, yeme bozukluklarınıız giderilecek ve midenizi rahatlatan limon kanınızı da temizleyecektir.

Limon kabızlık ve hazımsızlık çekenler için de birebirdir. Özellikle yazın serinlemek için sıklıkla tercih edilen limonata içeceği de, ferahlamanıza ve sakin kalmanıza yardımcı olacaktır. Limon suyunun vücut ısısını düşürücü etkisi sayesinde içine başka meyveler katarak doğal tatlandıracağınız kendi yaptığınız limonatayı düzenli olarak rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Egebonbon olarak; müşterilerinize ve konuklarınıza gönül rahatlığıyla ikram edeceğiniz, ağızda nefis bir tat bırakan limonlu şeker üretiyoruz.

Reklamınızı yapacağınız baskılı bonbon şekerleriniz için limonlu şeker seçeneğimizi değerlendirebilirsiniz.