Portakalın Faydaları

Kış aylarının gözde meyvesi Portakal’ın C vitamini kaynağı olduğunu herkes bilir. Oysa Portakal bundan çok daha fazlası olup, bağışıklığı güçlendiren adeta bir şifa deposudur. Tadı ile insanın içini ferahlatan bir meyvedir. Özellikle Kaş bölgesinin eşsiz lezzetlerinden Finike Portakalı’nın çok özel bir yeri vardır. bugüne kadar deneyimlemediyseniz kesinlikle tadına bakmanızı öneriyoruz.

Portakal, vücuttaki toksinlerden arındırdığından hastalıklara karşı sizi koruyacaktır. Kış dönemini güçlü geçirmeniz için düzenli olarak tüketmenizde fayda var. Günde iki portakal yediğinizde tüm gün ihtiyacınız olan C vitaminini karşılamış olursunuz. Sabah kahvaltılarında portakal suyu içerek de güne harika bir başlangıç yapabilirsiniz. Böylece gün içinde yorgunluk ve stres duyma ihtimaliniz zayıflayacaktır.

Portakal, bağırsaklarda kum ve taş dökülmesine birebirdir. Hatta düzenli tüketildiğinde oluşumunu önleme özelliği vardır. Sadece bununla da kalmaz, vücutta iltihap oluşumunu da engeller.

Hamileyken tüketilen besinler iki katı daha önemlidir. Sonuçta anne adayının içinde adeta bir fabrika çalışmaktadır. Hamileliği takviye olan tüm besinler; sadece doğacak çocuğunun sağlığını değil, doğum sonrası oluşacak anne sütünün kalitesini ve miktarını bile etkiler. Folik asit tavsiyesi sağladığından doktorlar hamileliğin özellikle ilk 3 ayında bolca portakal yenmesini önermektedir. Folik asit içeriği hamilelik dışında da beyin sağlığı için çok iyidir.

Portakalın en önemli faydalarından biri, günümüzün en yaygın ve en çileli hastalıklarından biri olan kanser riskini önemli ölçüde azaltmasıdır. Kozmetik etkileri de eklendiğinde; saç telinden, cilde kadar her alanda hücreleri yeniler ve tüm organizmada iyileştirici katkı sağlar.

Şeker hastalarının yiyebileceği sayılı yiyeceklerden biridir. Metabolizmayı düzenlediğinden diyet dönemlerinde rahatlıkla tüketebileceğiniz bir meyvedir. Mide rahatsızlığınız varsa şayet ona iyi da geleceğinden şüpheniz olmasın.

Eğer öksürük, astım gibi nefes bölgenizde sorunlar yaşıyorsanız; portakal yiyerek sıkıntılarınızın önüne geçebilirsiniz.

Egebonbon olarak; müşterilerinize ve konuklarınıza gönül rahatlığıyla ikram edeceğiniz, ağızda nefis bir tat bırakan portakallı şeker üretiyoruz.

Reklamınızı yapacağınız baskılı bonbon şekerleriniz için portakallı şeker seçeneğimizi değerlendirebilirsiniz.