Böğürtlenin Faydaları

Böğürtlen meyvesinin demir, C vitamini ve magnezyum açısından besin değerleri çok yüksektir. İçinde bulunan diğer vitaminler ile oldukça faydalıdır. Aktionsidan özelliği vardır. Cildi koruduğu gibi yaşlanmayı geciktirir. Tokluk hissi verir ve düzenli tüketildiğinde kilo verme konusunda etkili bir ara öğündür.

Böğürtlen kalp ve damar sağlığına çok iyi gelmektedir. Damar sertliğini önlediği gibi, kalp krizi ve felç gibi sağlık sorunlarından korunmak açısından faydalıdır. Böğürtlen için tam bir kalp dostudur diyebiliriz.

Böğürtlen gözü koruyan bir meyvedir. Öyle ki yaş ilerlemesiyle ortaya çıkan göz bozulmalarına ve katarakt gibi rahatsızlıkları önleyebilmektedir.

Lif bakımından zengin olduğu için böğürtlen aynı zamanda sindirim sistemine de iyi gelmektedir.

Özellikle kadınların tüketmesi kesinlikle önerilen bir meyvedir. İçerdiği östrojen adet döneminin çok daha rahat ve sorunsuz geçmesini sağlar. Aynı şekilde menopoz dönemleri tüketilmesinde fayda vardır.

Böğürtlen tam bir kanser düşmanıdır. Dolayısıyla kanserli hücre oluşumunu önlemede çok etkilidir. Düzenli tüketildiğinde hücreler ve organlar çok daha sağlıklı çalışacağından dirençli ve güçlü bir metabolizma söz konusu olur.

Böğürtlen beynin tüm fonksiyonlarına çok iyi geldiği gibi tam bir cilt dostudur. Yaprağı da meyvesi kadar faydalıdır. Böğürtlen yaprağını özellikle çay olarak tüketerek faydalardan yararlanabilirsiniz.

Egebonbon olarak; müşterilerinize ve konuklarınıza gönül rahatlığıyla ikram edeceğiniz, ağızda nefis bir tat bırakan böğürtlenli şeker üretiyoruz.

Reklamınızı yapacağınız baskılı bonbon şekerleriniz için böğürtlenli şeker seçeneğimizi değerlendirebilirsiniz.