Elmanın Faydaları

Her ne kadar Adem’i cennetten kovdursa da, içindeki vitaminleri ile elma en faydalı meyvelerden biridir. Antioksidanlar ve lif açısından zengin olup, kalorisi düşük olduğu için; düzenli tüketildiğinde mucizevi faydaları vardır. Vücudu güçlendirerek, kanser başta olmak üzere hipertansiyon, diyabet ve kalp hastalıklarında birebir etkilidir.

Elma probiyotik etki yaratan bir besindir. Böylece sindirim sıkıntılarını düzene sokarak, bağırsaktaki iyi bakterileri destekler. Zararlı bakteriler ve toksinler zamanla iyileşir. Elma, dilimlenmeden doğal haliyle ısırılarak yendiğinde dişteki bakterilere de iyi geldiğinden diş çürümesini önlemektedir. Sağlıklı dişlerle bol bol gülümsemeyi kim istemez ki? Bu anlamda Kaş’ın enfes lezzetteki Elmalı yöresine ait Gömbe Elması’nı şiddetle tavsiye ederiz. Havasının temizliğini bir yana koyuyoruz; Gömbe Elmaları’nın tadı, doyum olmaz güzelliktedir.

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki; elma parkinson, alzheimer gibi hastalıklara karşı bünyeyi korumaktadır. Bu da elmanın yaşlanmanın beyindeki zarar veren etkilerine iyi geldiğini göstermektedir. Aynı zamanda konsantre, hafıza, problem çözme gibi konularda da beyin sağlığına oldukça fayda sağlamaktadır.

İçerdiği demir sayesinde anemi tedavisinde kan dolaşımının düzene girmesini sağlamaktadır. Kandaki kolesterol seviyesini düzenlediğinden kalbi koruyan bir meyvedir. Kolesterolü düşürdüğü gibi, aşırı iştahı engellediği için kilo vermede etkili bir ara öğündür. Elma kabuğunun bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği vardır. Bunların dışında görme yetisine olumlu etkileri vardır ve içindeki güçlü antioksidanlar sayesinde cilde faydası gözle görünür düzeydedir. Cildinizin sizden erken yaşlanmasını istemiyorsanız, düzenli elma tüketmenizi öneriyoruz.

Egebonbon olarak; müşterilerinize ve konuklarınıza gönül rahatlığıyla ikram edeceğiniz, ağızda nefis bir tat bırakan elmalı şeker üretiyoruz.

Reklamınızı yapacağınız baskılı bonbon şekerleriniz için elmalı şeker seçeneğimizi değerlendirebilirsiniz.